Meny

Företagsledning

Cecilia Lilja

Cecilia Lilja

Digital pedagogisk utvecklings- och produktionschef
Kontorschef Vaggeryd

08 – 453 87 65
cecilia.lilja@nok.se

Mikael Wahss

Mikael Wahss

Grundare & Utvecklingschef

08 – 453 87 59
mikael.wahss@nok.se

Försäljning

sofia

Sofia Löfström

Kundansvarig region
Dalarna, Gävleborg, Jämtland, Västernorrland, Västerbotten och Norrbotten

076 – 307 31 69
sofia.lofstrom@nok.se

towe

Towe Emerén

Kundansvarig region
Östergötland och utland.

073 – 328 00 96
towe.emeren@nok.se

magnus-1

Magnus Pettersson

Kundansvarig region
Stockholm stad, Stockholm "södra" (Ekerö, Nacka, Värmdö, Tyresö, Huddinge, Salem, Botkyrka, Haninge, Nykvarn, Södertälje, Nynäshamn) samt Gotland

076 – 546 87 07
magnus.pettersson@nok.se

christin

Christin Nordberg

Kundansvarig region
Värmland, Örebro län, Västmanland och Sörmland

072 – 538 81 91
christin.nordberg@nok.se

sofie-1

Sofie Almström

Kundansvarig region
Västra Götaland, Halland och Jönköpings län

070 – 221 83 93
sofie.almstrom@nok.se

anne-1

Anne Öhlander

Kundansvarig region
Skåne, Blekinge, Kronoberg och Kalmar län

070 – 27 160 75
anne.ohlander@nok.se

karl

Karl Karlsson

Kundansvarig region
Uppsala och ”Stockholm norra” (Norrtälje, Sigtuna, Vallentuna, Österåker, Upplands Bro, Upplands Väsby, Täby, Vaxholm, Lidingö, Sollentuna, Danderyd, Järfälla, Sundbyberg, Solna)

076 – 546 86 71
karl.karlsson@nok.se

catharina

Catharina Frischenfeldt-Bååth

Redaktion

Anna Modigh

Projektledare

Svenska och engelska åk 4-6

anna.modigh@nok.se

Daniel Barker

Projektledare

Matematik åk 7-9 samt programmering och matematik gymnasiet

daniel.barker@nok.se

Deborah Asarnoj

Projektledare

Samhällskunskap gymnasiet

deborah.asarnoj@nok.se

Elisabeth Ivansson

Projektledare

SO åk 4-6

elisabeth.ivansson@nok.se

Eva Hagrot

Projektledare

Franska åk 6-9 och gymnasiet

eva.hagrot@nok.se

Jakob Harknäs

Projektledare

SO åk 7-9 samt historia, filosofi och religion gymnasiet

jakob.harknas@nok.se

Karin Sterner

Projektledare

Matematik och NO åk 7-9 och gymnasiet

karin.sterner@nok.se

Karin Vlachos

Projektledare

Religion åk 7-9

karin.vlachos@nok.se

Maja Tegelgård

Projektledare

Sva för nyanlända för åk 7-9 och gymnasiet

maja.tegelgard@nok.se

Maria Ottosson

Projektledare

Moderna språk åk 6-9 och gymnasiet

maria.ottosson@nok.se

Martina Mellin

Projektledare

Svenska/sva åk 7-9 samt svenska gymnasiet

martina.mellin@nok.se

Olof Edblom

Projektledare

Fysik åk 7-9

olof.edblom@nok.se

Veronica Thurén

Projektledare

NO, teknik och matematik åk 4-6

veronica.thuren@nok.se

David Ylinikka

Läromedelssamordnare

david.ylinikka@nok.se

Matilda Klint Olsson

Läromedelssamordnare

matilda.klint.olsson@nok.se

Rebecka Ehlin

Läromedelssamordnare

rebecka.ehlin@nok.se

Zara Lindgren

Läromedelssamordnare

zara.lindgren@nok.se

Frida Axell

Bildredaktör, illustratör

frida.axell@nok.se

Jenny Almlöf

Läromedelssamordnare, inläsare

jenny.almlof@nok.se

Produktutveckling och marknadsföring

Mikael Wahss

Grundare & Utvecklingschef

073 – 314 17 14
mikael.wahss@nok.se

Björn Hedén

Webbutvecklare

bjorn.heden@nok.se

Eira Elwing

Webbutvecklare

eira.elwing@nok.se

Joakim Uhrwing

Webbutvecklare

joakim.uhrwing@nok.se

Johannes Millegård

Webbutvecklare

johannes.millegard@nok.se

Martin Berggren

UI designer

martin.berggren@nok.se

Ida Magnusson

Kundserviceansvarig

ida.magnusson@nok.se

Jimmy Höög

Marknadsassistent

jimmy.hoog@nok.se