Meny

Företagsledning

Cecilia Lilja

Cecilia Lilja

Digital pedagogisk utvecklings- och produktionschef
Kontorschef Vaggeryd

070 – 091 19 50
cecilia@digilar.se

MikaelWahss

Mikael Wahss

Grundare & Utvecklingschef

073 – 314 17 14
mikael@digilar.se

Försäljning

catharina

Catharina Frischenfeldt-Bååth

anders

Anders Lorentzson

Kundansvarig

070 – 053 01 39
anders.lorentzson@digilar.se

Ansvarig för: Dalarna, Västra Götaland och Värmland.

binjamin

Binjamin Bektasevic

Kundansvarig

070 – 676 26 89
binjamin@digilar.se

Ansvarig för: Jönköping, Västra Götaland, Östergötland och Kalmar.

christin

Christin Nordberg

Kundansvarig

072 – 538 81 91
christin.nordberg@nok.se

Ansvarig för: Sörmland, Västmanland och Örebro län.

magnus

Magnus Pettersson

Kundansvarig

076 – 546 87 07
magnus.pettersson@nok.se

Ansvarig för: Stockholm stad, Stockholm Södra och Gotland.

sofia

Sofia Löfström

Kundansvarig

076 – 307 31 69
sofia.lofstrom@digilar.se

Ansvarig för: Gävleborg, Jämtland, Västernorrland. Västerbotten och Norrbotten.

sofie

Sofie Almström

Kundansvarig

070 – 221 83 93
sofie.almstrom@digilar.se

Ansvarig för: Blekinge, Halland, Skåne och Kronoberg.

towe

Towe Emerén

Kundansvarig/KAM

073 – 328 00 96
towe.emeren@nok.se

Ansvarig för: Stockholm Norra, Uppsala, Åland och Utland.

Redaktion

Anders Waldt

Projektledare

Företagsekonomi, entreprenörskap, psykologi, sociologi samt idrott och hälsa gymnasiet

anders.waldt@digilar.se

Anna Modigh

Projektledare

Svenska och engelska åk 4-6

anna.modigh@digilar.se

Daniel Barker

Projektledare

Programmering gymnasiet

daniel.barker@nok.se

Deborah Asarnoj

Projektledare

Samhällskunskap gymnasiet

deborah.asarnoj@nok.se

Elisabeth Ivansson

Projektledare

SO-ämnen åk 4-6

elisabeth.ivansson@digilar.se

Eva Hagrot

Projektledare

Franska åk 6-9 och gymnasiet

eva.hagrot@nok.se

Jakob Harknäs

Projektledare

Geografi, historia, samhällskunskap åk 7-9 samt historia, filosofi och religion gymnasiet

jakob@digilar.se

Karin Sterner

Projektledare

Matematik och NO-ämnen åk 7-9 och gymnasiet

karin.sterner@digilar.se

Karin Vlachos

Projektledare

Religion åk 7-9

karin.vlachos@nok.se

Maja Tegelgård

Projektledare

Sva för nyanlända för åk 7-9 och gymnasiet

maja.tegelgard@nok.se

Maria Ottosson

Projektledare

Engelska, tyska och spanska åk 6-9 och gymnasiet samt italienska gymnasiet

maria.ottosson@nok.se

Martina Mellin

Projektledare

Svenska/sva åk 7-9 samt svenska gymnasiet

martina.mellin@nok.se

Melissa Westerlund

Redaktör

Engelska, franska och spanska för åk 6-9 och gymnasiet samt italienska gymnasiet

melissa.westerlund@digilar.se

Olof Edblom

Projektledare

Fysik åk 7-9

olof.edblom@nok.se

Veronica Thurén

Projektledare

NO-ämnen, teknik och matematik åk 4-6

veronica.thuren@nok.se

David Ylinikka

Läromedelssamordnare

david.ylinikka@digilar.se

Matilda Klint Olsson

Läromedelssamordnare

matilda@digilar.se

Rebecka Ehlin

Läromedelssamordnare

rebecka.ehlin@digilar.se

Zara Lindgren

Läromedelssamordnare

zara@digilar.se

Frida Axell

Bildredaktör, illustratör

frida@digilar.se

Jenny Almlöf

Läromedelssamordnare, inläsare

jenny.almlof@digilar.se

Produktutveckling och marknadsföring

Mikael Wahss

Grundare & Utvecklingschef

073 – 314 17 14
mikael@digilar.se

Björn Hedén

Webbutvecklare

bjorn@digilar.se

Eira Elwing

Webbutvecklare

eira@digilar.se

Joakim Uhrwing

Webbutvecklare

joakim@digilar.se

Johannes Millegård

Webbutvecklare

johannes@digilar.se

Martin Berggren

UI designer

martin@digilar.se

Ida Magnusson

Kundserviceansvarig

0370 – 123 46
ida@digilar.se

Jimmy Höög

Marknadsassistent

jimmy@digilar.se